У Київській ОДА відбулась нарада по спільному проекту служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації і Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» – «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області», який буде реалізований за допомогою фінансування ЄС.
В нараді взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Сергій Устименко, голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра, старший регіональний радник з питань програм УВКБ ООН Норман Гречко, координатор проекту «Регіональний розвиток. Культура. Молодь» Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга, директор МБО «Партнерство «Кожній дитині» в Україні Василина Дибайло, помічник з правових питань Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Віра Шелест та начальник служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації Сергій Андріяш.
Київською облдержадміністрацією зроблено все можливе задля розміщення та забезпечення життєдіяльності переміщених осіб. Проте, у зв’язку з тим, що ситуація в східних областях не покращується і чисельність осіб, які переміщаються на територію області збільшується, службою у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації укладено угоду з ЄС щодо реалізації проекту. Реалізація проекту передбачає створення умов для соціальної інтеграції та соціального забезпечення внутрішньо переміщених дітей та сімей з дітьми у Київській області, шляхом покращення соціальної інфраструктури, умов проживання та системи соціальних послуг, зміцнення процесів примирення та взаємодопомоги.
Відкриваючи нараду Володимир Шандра повідомив, що наразі на Київщині зареєстровано близько 35 тисяч вимушених переселенців, половина з яких – діти. А кількість незареєстрованих, за приблизними оцінками, складає в 2 рази більше. Проте серед них багато тих, хто ще не визначився, чи залишаться вони у Київській області.
«Всі вимушені переселенці, які зареєструвались, отримують всю необхідну допомогу, а особливо ми займаємось дітьми та родинами з дітьми. Всі вони влаштовані до шкіл та дитячих садочків, отримують необхідну медичну допомогу та мають де жити. Проте житло – загальна проблема вимушених переселенців, саме тому ми і запускаємо цей та інші проекти, адже в кожної дитини має бути не просто дах над головою, а справжня домівка», – наголосив очільник Київщини.
Серед найважливіших питань в роботі з вимушеними переселенцями – працевлаштування. В Україні війна, тож тільки-но оговтавшись від попередньої кризи, − країна отримала нову. Питання працевлаштування важливе для усіх українців, але особливо гостро воно постає перед вимушеними переселенцями, які втратили все. Київщина створила близько 30 тисяч нових робочих місць за минулий рік, тому не дивно, що саме сюди прямує чи не найбільше внутрішньо переміщених осіб. Робота в області є, не дивлячись на кризу!
Щодо подробиць проекту, варто зазначити, що його бенефіціарами є:
– 8 000 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі 3500 дітей;
– 500 сімей з дітьми, в т.ч. 100 багатодітних сімей;
– 200 дітей, позбавлених батьківського піклування;
– 70 дітей, які розлучені з батьками;
– 300 фахівців соціальної сфери та волонтерів; члени місцевих громад.
Впроваджуватись проект буде в 6 пілотних територіях:
1) «Біла Церква», що включає м. Біла Церква, Білоцерківський та Миронівський райони;
2) «Бориспіль», що включає м. Бориспіль Бориспільський та Баришівський райони;
3) «Києво-Святошино», що включає Києво-Святошинcький та Макарівський райони;
4) «Вишгород», що включає Вишгородський район;
5) «Ірпінь», що включає міста Ірпінь та Буча;
6) «Бровари», що включає м. Бровари та Броварський район;
7) «Київщина», що включає інші адміністративні одиниці області.
Даний проект допоможе забезпечити внутрішньо переміщених осіб належним рівням життєдіяльності на території області, а також стане прикладом для формування стратегії допомоги переміщеним особам по всій території України.