В школах Ірпеня почали працювати нові сучасно обладнані профільні класи. В даних кабінетах провели капітальний ремонт, замінили комунікації та встановили відповідне освітлення.
В Ірпінській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 з вивчення іноземних мов (школа лінгвістики) імені З.Алієвої відкрився новий лінгафонний кабінет, який являє собою цифрову мовну лабораторію. Лінгафонний кабінет підтримує режими групової та індивідуальної роботи учнів. Викладач отримує великі можливості не лише для підготовки та викладення матеріалу, але й для контролю знань учнів. Окрім традиційних для інтерактивного класу можливостей тестування та перевірки знань, лінгафонний кабінет надає викладачеві можливість оцінювати мовні досягнення учнів: вимову, швидкість мови. Тепер за допомогою спеціальної апаратури учні школи матимуть можливість більш досконало вивчати англійську.
«Ми вдячні за таку можливість працювати з даним кабінетом. На сьогодні, ми тільки знаходимося на етапі впровадження його в дію. Цей кабінет може допомогти учням перевірити лексичні навички, а також допоможе підтримати міжнародні зв’язки з дітками, які навчаються за кордоном», – прокоментувала вчитель англійської мови Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 з вивчення іноземних мов (школа лінгвістики) імені З.Алієвої Оксана Колеснік.
В Ірпінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 старий фізичний клас переїхав до нового кабінету фізико-математичного профілю. В даному кабінеті шість годин на тиждень учні старших класів поглиблено вивчають фізику.
«Даний кабінет облаштовано для занять з фізики. Я думаю, що вчителі, які працюють у фізкабінеті і викладають уроки фізики отримують задоволення», – прокоментував директор загальноосвітньої школи №17 Віталій Дерев’янко.
В Ірпінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 також відкрито новий кабінет, де учні працюють спільно, виконують колективно завдання та проекти. В даному кабінеті, як і у всіх інших профільних класах міста, будуть встановлені мультимедійні комплекси та екрани.
«Нам не потрібні будуть окремо великі карти, фотографії, фільми. Все це буде на ком’ютерах, що набагато зручніше для дітей», – зазначила вчитель історії Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Наталія Пальнікова.
Варто зазначити, що мета профільного навчання – забезпечення умов для якісної освіти старшокласників у відповідності з їхніми індивідуальними нахилами, можливостями, здібностями і потребами, забезпечення професійної орієнтації учнів на майбутню діяльність, яка користується попитом на ринку праці, встановлення наступності між загальною середньою і професійною освітою, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу як найвищої цінності нації.
Нагадаємо, що багато освітніх закладів Ірпеня уже працює із поглибленим вивченням того чи іншого предмету. Наприклад, школа №12 спеціалізується на іноземних мовах, школа №2 – економічне спрямування, школа №17 – фізико-математичне, історико-правове спрямування на базі школи №3, Навчально-виховне об’єднання «Освіта» пропонує учням поглиблене вивчення англійської мови та IT-технологій із застосуванням новітньої методики STEM-навчання.