На тлі економічних проблем влади у багатьох напрямках держава намагається перекласти більшість питань, у тому числі комунальне забезпечення та розвиток медицини, на місцеві громади. Вперше за останні роки уряд виділив на охорону здоров’я всього 2,7% ВВП.
Тож чергова зустріч міського керівництва Ірпеня з працівниками сфери охорони здоров’я 10 лютого – це необхідний і вимушений крок у вирішенні проблем з медициною у місті.
«Нам важливо не лише будувати нові медичні заклади та амбулаторії, а й вдосконалювати та реформувати саму галузь медицини!» – наголосив заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк.
Більшість мешканців Ірпеня не влаштовує теперішній стан надання медичних послуг. Проте зміни в медицині не можливі без ініціативи від медичних працівників, їх бачення покращення у галузі.
Заступник міського голови наголосив на важливих умовах ефективного розвитку галузі медицини серед яких: справедливий і чесний розподіл фонду зарплати для медичних працівників, ефективне використання приміщень медичних закладів, запровадження ефективної системи енергозбереження, прозорі та зрозумілі платні послуги, професійний розвиток медичних працівників, високий рівень медичного сервісу та поваги до пацієнта, запровадження системи електронного обліку та електронної медичної карти тощо.
Дмитро Христюк подякував усім медичним працівникам, які вдосконалюються, підвищують свій професійний рівень, поважають та цінують кожного пацієнта вже сьогодні.
Питань на зустрічі піднімалося багато: про вкрай малі державні субвенції, про гальмування загальнодержавної медичної реформи і головне про те, що лише спільними зусиллями медиків і влади можливо змінити ситуацію на краще.
«Ми готові до реальних змін та усе будемо для цього робити, і усі, хто хоче та готовий до таких змін, повинні розуміти – що ми одна команда, що нам по одній дорозі!» – зазначив Дмитро Христюк.