Як повідомляє Ірпінський міський голова Володимир Карплюк, в Ірпені почався Рік освіти й у цьому уже не на словах переконалися освітяни регіону.
Варто зазначимо, що за останній час в Ірпені було проведено безліч зустрічей і консультацій із педагогічними колективами. «Дізналися погляди вчителів на реформування місцевої системи освіти, їхні ідеї щодо удосконалення навчальних процесів, почули думки щодо покращення умов праці, – розповідає Володимир Карплюк. – На основі проведеної роботи було розроблену цілу систему стимулів для педагогів. Серед них і безкоштовне навчання, і поїздки за кордон, але у першу чергу, мова йде про фінансові стимули – про доплати і надбавки до зарплати вчителям. Важливо, що критерії, за якими будуть нараховуватися доплати, а також їх розміри запропонували самі освітяни».
Що ж має робити вчитель, щоб отримати доплату? «Найперше, потрібно буде працювати над самовдосконаленням і підвищенням власної кваліфікації. По-друге, проводити додаткові уроки, працювати у профільних класах, – повідомив Ірпінський міський голова. – Відзначатимуться і педагоги, які виховують переможців олімпіад, конкурсів, спортивних змагань, чи самі проводять цікаві освітні заходи, влаштовують учням екскурсії, займаються іншою позаурочною роботою з дітьми. Обов’язково стимулюватимемо вчителів, котрі будуть працювати в експериментальних класах у рамках концепції «Нова українська школа» за підтримки Міністерства освіти, а також вчителів іноземних мов та інформаційних технологій».
Очільник Ірпеня розповів про доплати освітянам: «Почнемо з того, що фінансовим стимулом є обов’язкова надбавка за престижність професії. З огляду на особливості цьогорічної освітньої субвенції, коли комунальні витрати шкіл і дитячих садків лягли на плечі місцевих бюджетів, деякі міста взагалі не можуть дозволити собі такі виплати. Десь фіксують надбавку за престижність на рівні 5%, десь 10%. Ми теж зупинилися на 10% – це гарантована доплата вчителям за рахунок міського бюджету».
«Вчителі зможуть отримувати значно більше. Починаючи з весни, школа, що власними силами почне заробляти додаткові ресурси для себе, зможе додатково преміювати вчителів, які того заслуговують, – підкреслив Володимир Карплюк. – Можливості акумулювати власні кошти в освітніх закладах є. Відчутні доходи може давати оренда приміщень. Раніше чимало вільних квадратних метрів здавалися в оренду за особистими домовленостями. Тепер усе буде прозоро та офіційно».
За словами Ірпінського міського голови, уже з 1 березня вводяться платні освітні послуги. «Насправді, такі послуги уже давно існують де-факто. Батьки платять не лише за ремонт, а й за додаткові заняття, за групи продовженого дня, за гуртки, спортивні секції та інше. Одні школи мають свої фонди, інші – ні, – каже Володимир Андрійович. – Тепер всі працюватимуть за одними зручними та зрозумілими правилами».
В Ірпені уже склали список із майже сотні можливих платних послуг у школі: від занять з дошкільнятами до додаткових уроків із підготовки до ЗНО. Ціни встановлено середньоринкові. Оплатити можна буде лише на банківський рахунок школи. Послуги не є обов’язковими і користуватися ними чи ні – особистий вибір учня і, перш за все, батьків. «Основний пакет» навчального процесу зовсім не змінюється і залишається абсолютно безкоштовним», – наголосив Володимир Карплюк.
Надходження від платних послуг стануть основою фонду преміювання вчителів. Проте не чекаючи надходження додаткових коштів, процес заохочення ініціативних і активних педагогів вже розпочато. Нещодавно в Ірпені пройшло тестування вчителів англійської мови на рівень володіння іноземною за міжнародною системою IELTS. Іспит не був обов’язковим. Із 60 вчителів англійської, що працюють в регіоні, ризикнули перевірити свої знання третина. Кожного із них відзначили премією.