Після урочистого відкриття дитячої поліклініки було проведено брифінг для представників всеукраїнських, обласних та регіональних ЗМІ.
— Багато хто з ірпінців працює в Києві і там сплачує податки. Ці кошти не надходять до місцевого бюджету, зокрема й на фінансування медицини. Як цей дисонанс можливо вирішити у контексті децентралізації влади?
Володимир Шандра: — На сьогодні децентралізація — актуальне питання, перш за все, у фінансовому плані. І за часів СРСР, і за роки незалежності України намагалися все вирішувати зверху. Тому нічого й не виходило. Місцева громада сама має визначати, що їй потрібно.
Так, люди працюють у Києві, там сплачують податки. А все соціальне навантаження — школи, дитячі садочки, лікарні, комунальна сфера — лягає на міста-супутники. Тому треба зробити, щоб податки сплачувалися там, де люди живуть. Думаю, влада це розуміє, будемо до цього йти.
— Чи налагоджена співпраця з підприємцями? Які аргументи знайшла місцева адміністрація, щоб у регіон прийшли інвестори, спонсори?
Володимир Карплюк: — Ми запропонували місцевому підприємництву прозорі та вигідні для них умови. Вони бачать, що усі кошти, які вони сплачують як податки, вкладають у вигляді благодійних проектів заради міста, втілюються у такі інфраструктурні об’єкти. І це своєрідним чином відразу відбивається і на їхніх прибутках. Адже чим більше інфраструктурних об’єктів у місті – тим воно більш привабливе для різних напрямків діяльності, тим більше коштів заробляють і самі підприємці. У даному випадку три місяці нашої співпраці — підприємців та влади — показали, що чесні, прозорі правила гри породжують у бізнесменів бажання інвестувати у соціальні проекти.
— Яка вартість нової поліклініки? Яким чином проводилося фінансування будівельних робіт? Чого вдалося досягти?
В. К.: — Загалом витратили приблизно 11 млн. грн. Майже 70% ми профінансували за рахунок пайової участі, тобто з місцевого бюджету. Показали правила прозорої гри. Ті самі будівельники, які споруджують житло у місті, бачать, що пайова участь, яку вони сплачують, йде на розвиток інфраструктури, а не комусь у кишеню. Ми переробили тут абсолютно все: від підлоги до даху. Перед вами — надсучасний ремонт, який допоможе дітям відчувати себе абсолютно комфортно. На сьогодні працюємо ще над двома дуже важливими стратегічними завданнями, щоб ця поліклініка була повнофункціональною. До наявного медичного обладнання закупили ще нове, надсучасне. Залучаємо до співпраці іноземних спеціалістів, зокрема налагоджено відносини з Польщею, використовуємо усі можливості, які нам надає держава для навчання спеціалістів, які працюватимуть у цій поліклініці. Ми розуміємо, що не лише красивий ремонт, а й якісні послуги лікаря та сучасне обладнання для нормальної діагностики — це має бути основою медичного закладу.
— Які плани на майбутнє у цьому напрямку?
В. К.: — У руслі реформування медичної галузі хочемо до кінця року створити по 4-х мікрорайонах Ірпеня амбулаторії, щоб людям було зручніше отримувати послуги. Не хочу, щоб матері з дітьми добиралися до поліклініки через півміста. У них буде можливість отримати первинну допомогу безпосередньо в амбулаторії, яка знаходитиметься у тому мікрорайоні, де вони проживають.
Записав Ігор ШВЕЦЬ