Про це заявив Ірпінський міський голова Володимир Карплюк під час звіту за два роки своєї роботи, який відбувся 13 березня.
«Скільки потрібно часу, щоб реалізувати в українському місті понад 100 соціальних інфраструктурних об’єктів і збільшити міський бюджет розвитку у 19 разів? В Ірпені ми це зробили за 2 роки, – підкреслив очільник міста. – Українське місто може бути успішним – доведено Ірпенем!»
За звітний період в Ірпені капітально відремонтовано близько півсотні вулиць, облаштовано 16 зелених зон, відкрито 15 закладів медицини та культури, побудовано центральний міський стадіон «Чемпіон», спортивний комплекс Ірпінської ДЮСШ, шахово-шашковий клуб, реконструйовано центральну площу міста, яка стала кращою в Україні.
Одними з головних сфер, що були і залишаються стратегічно важливими для Ірпеня, міський голова назвав освіту та медицину. За два роки в Ірпені відкрито нову дитячу поліклініку, три амбулаторії сімейної медицини, гуртожиток для медичних працівників, переоснащено існуючі медичні установи тощо. Наразі всі ресурси спрямовані на будівництво медичного центру.
Помітні зрушення відбулися і в галузі освіти: збудовано дошкільний навчальний заклад, ведеться будівництво ще двох садків, оснащено харчоблоки в освітніх закладах, діє стипендіальна програма для школярів та спортсменів, муніципальна програма навчання дітей плаванню тощо.
Та попри це, у Володимира Карплюка є і суттєві зауваження до стану освітньої галузі в місті: «Сьогодні ми маємо проблему – низьку якість освітніх послуг. Весь цей рік ми присвятимо створенню належної матеріальної бази, щоб вчителі могли надавати платні послуги і гроші використовувалися на оплату їхньої праці. Але є ще фахова сторона питання. Тому будемо просити у педагогів вимогливості до себе, удосконалення власних знань». За словами міського голови, в Ірпені вперше створили преміювальний фонд для освітян і медиків, аби стимулювати їх за високі показники в роботі.
Зупинився Володимир Карплюк і на роботі комунальних підприємств: успішними стали реформи у «Ірпіньводоканалі» та «Ірпіньжитлоінвестбуді». Ірпінь є першопрохідцем на Київщині зі створення нового комунального підприємства «Служба захисту та лікування тварин».
Крім здобутків, міський голова говорив про плани на майбутнє. Зокрема, анонсував низку заходів, які невдовзі відбудуться в Ірпені: Чемпіонат України на знання української мови та з’їзд Спілки письменників України на базі Ірпінського будинку творчості письменників. 24 серпня планується відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку на центральній площі Ірпеня. Наразі тривають перемовини зі Спілкою художників про проведення в Ірпені всеукраїнського пленеру. Заплановані заходи мають не лише примножити славу міста як українського Парнасу, а й збільшити туристичний потік до Ірпеня.
Загалом же оцінюючи зроблене, міський голова додав: «До Ірпеня їдуть переймати досвід, пропонують співпрацю міжнародні компанії, укладають угоди про партнерство європейські міста. Люди обирають Ірпінь для життя – і це значить, що місто має майбутнє».