За останні 3,5 роки місцеві бюджети розвитку в Україні зросли у 5-7 разів, а деінде в 12 разів. Такі цифри назвав Президент Петро Порошенко 19 травня під час робочого візиту на Хмельниччину. «На тлі цих даних Ірпінь виглядає справжнім рекордсменом, адже нам вдалося збільшити міський бюджет розвитку майже у 32 рази! А до кінця року плануємо мати зростання у 40 разів», – підкреслив Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.
За словами В.Карплюка, у 2014 році бюджет розвитку Ірпеня становив всього 7,8 млн грн. «Сьогодні ж маємо цифру, яку колись вважали фантастичною і неймовірною – 248,6 млн грн., – зазначив очільник міста. – Якщо бути точним, за 3,5 роки відбулося зростання міського бюджету розвитку у 31,9 рази! Чому ж ця цифра така важлива для людей? Все просто. Чим більший бюджет розвитку, тим більше можливостей для міста і його громади розвиватися». Саме за ці кошти в Ірпені будуються дороги і тротуари, реконструюються парки і площі, встановлюються дитячі і спортивні майданчики, проводяться капітальні ремонти в соціально-культурних закладах тощо. Завдяки бюджету розвитку реалізують інвестиційні програми, удосконалюють інфраструктуру медичної і освітньої сфер, впроваджують сучасні енергоефективні технології, підтримують громадські ініціативи.
«Щоб отримати такий бюджет розвитку, який маємо сьогодні, ми провели величезну роботу, – наголосив Володимир Карплюк. – Це й повна інвентаризація комунальної власності і перегляд цін на її оренду, це постійні перемовини з підприємцями щодо прозорості і чесності їхньої діяльності, залучення інвестицій, регулярний аналіз надходжень і видатків, це чіткий контроль руху кожної копійки. Без викорінення корупційних схем, налагодження системи прозорого управління, без єдиних твердих правил гри для бізнесу, без інтенсивної праці згуртованої управлінської команди та підтримки громади все це було б неможливим».
У тому, що бюджет розвитку не лише рекордно високий, але й справді працює на громаду, може переконатися кожен, просто приїхавши до міста Ірпеня.
За три роки в місті реалізували понад 200 соціальних проектів. Відкрили два нових комунальних дитячих садочки – «Бджілка» та «Колібрі». Завершується будівництво третього – на вул. Курортній. Добудовуються дві школи №2 і №17. Розроблені проекти кількох нових шкіл і дитячих садочків. У кожній школі створені профільні класи та споруджені сучасні спортивні майданчики. Почав роботу Ірпінський Ліцей Інноваційних технологій, аналогів якому в Україні немає. Ірпінські учні, починаючи з 5-го класу, можуть отримати стипендію розміром 1000 грн за успіхи у навчанні і активну участь у шкільному житті. Вчителі підвищують кваліфікацію у навчальних поїздках до Європи.
Активно реформується медицина регіону. «Ми відкрили нову дитячу поліклініку і три амбулаторії сімейної медицини. В Ірпінській міській лікарні з’явився мамологічний центр, ще один операційний блок, оснащений якісним обладнанням із Німеччини, а в поліклініці для дорослих – стоматологічний рентген-кабінет. Новітнє обладнання, нові автомобілі, капітальні ремонти приміщень, комп’ютеризація, стажування лікарів за кордоном – така нова реальність ірпінської медицини», – додав Ірпінський міський голова.
За три роки кардинально змінилася комунальна сфера міста. На новий рівень вивели технічне оснащення ірпінських комунальних підприємств, оновили автопарки і покращили умови праці співробітників. Асфальтували понад півсотні вулиць міста. Збудували стратегічно важливу дорогу, що з’єднала центральну частину Ірпеня з мікрорайоном Стоянка, і реконструювали не менш важливу дорогу по вул. Підгірна – альтернативу залізничному переїзду, що з’єднує дві частини міста.
«Всього за три роки із занедбаного провінційного містечка Ірпінь став європейським містом із якісними дорогами і тротуарами, затишними парками і новою центральною площею. Містом, де активна громада сама визначає, на що витратити 2 млн. грн бюджету участі. Містом, де знімають кіно, пишуть картини і вірші, проводять міжнародні змагання і творчі конкурси – і це лише незначна частина того, що дало Ірпеню зростання бюджету розвитку, – зазначив Володимир Карплюк. – А скільки всього залишається за кадром! І все це, повірте, може бути реальністю у кожному українському місті. Доведено Ірпенем».
https://lb.ua/blog/volodymyr_karpliuk/401360_irpin_3_roki_byudzhet_rozvitku_zris.html