На Київщині діє Обласна цільова програма з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО, та їх сім’ям у 2015 році.В її рамках передбачено виділення коштів на організацію оздоровлення та відпочинку демобілізованих.
«Наголошую про важливість інформування воїнів АТО. На останньому засіданні комісії, що затверджує подання, з 700 тих, хто має право отримати путівку, звернулася лише одна (!) особа. І це враховуючи той факт, що про цю можливість ми говоримо вже 2 місяці. Дуже хочеться, щоб реальна можливість була використана на всі 100%. Потрібно розуміти, що виділені 5 мільйонів гривень з обласного бюджету, – це кошти, перекинуті з інших програм», – наголосив заступник голови Київської облдержадміністрації Дмитро Христюкв ході чергового засідання комісії по виділенню матеріальної допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям. Зокрема, в рамках роботи комісія затверджує подання військовослужбовців на отримання путівок, а до її роботи включені також і представники Координаційної ради учасників АТО при Київській ОДА.
Необхідні документи: заява на ім’я начальника служби у справах дітей та сім’ї Київської ОДА;ксерокопія паспорта;ксерокопія ідентифікаційного коду;виписний епікриз (довідка про поранення);рахунок з оздоровчого закладу.Військовослужбовцям, яким службою у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації було виплачено матеріальну допомогу, достатньо подати заяву та рахунок з вибраного зі списку оздоровчого закладу.
За словами Дмитра Христюка, процедура надпроста – демобілізований готує перелік документів, обирає заклад (з переліку пропонованих), з пакетом документів та квитанцією на оплату послуг в санаторно-курортному закладі звертається до служби у справах дітей та сім’ї за місцем проживання, потім обласна комісія перевіряє та затверджує документацію.Таким чином воїн отримує путівку в санаторій.
Мережа рекомендованих закладів для реабілітації учасників АТО:
Контактна особа Зоря Ірина Олександрівна тел. (044) 286-77-34.