Випускники першого набору Ірпінської школи грантрайтингу отримали дипломи про завершення курсу навчання. Урочисте вручення дипломів відбулося під час відкриття Першого регіонального бізнес-форуму «IGForum» у конференц-комплексі Національного університету Державної фіскальної служби України. І школу, і форум організувала громадська спілка «Ірпінська агенція розвитку».
У Школі грантрайтингу навчалися 25 осіб із різних сфер: громадського сектору, малого бізнесу, культури, освіти, медицини, психології, спорту, медіа тощо. Слухачі були відібрані на конкурсній основі з 70 претендентів. Заняття Школи відбувалися з вересня по листопад ц. р.
«Протягом трьох місяців ми мали надзвичайно продуктивні зустрічі, слухали спікерів як українських, так і закордонних та міжнародних організацій, які ділилися своїми знаннями й досвідом стосовно того, яким чином ми можемо знайти і залучити інвестиції для реалізації соціальних чи бізнес-проектів», – розповіла перед врученням дипломів голова Ірпінської агенції розвитку Оксана Нечитайло.
Разом із нею дипломи вручала заступник міського голови Олена Чернявська – організатор і перший керівник агенції.
«Нашою метою було зібрати таких проектних менеджерів, які б цікавилися розвитком регіональних проектів, навчити їх, дати необхідні навички, щоб вони знали, що таке грантова діяльність, щоб вони писали ці проекти, вміли їх імплементувати й реалізувати до кінця. Донори, наші міжнародні партнери кажуть: «У нас є кошти – мільйони й мільярди доларів, євро, які ми готові вкласти в Україну, в розвиток бізнесу. Але ж у вас немає професійних кадрів, які можуть правильно освоїти ці кошти і потім правильно відзвітувати». Тому ми взяли собі за мету сформувати і підтримувати команду проектних менеджерів, готових узяти на себе відповідальність за освоєння коштів, за розвиток проектів», – зазначила Олена Чернявська.
За її словами, в Ірпені створено сприятливі умови для залучення інвестицій у підприємництво та соціальні ініціативи.
«Протягом останніх трьох років у нас побудовано, реконструйовано, відремонтовано стільки об’єктів, скільки раніше не робилося за десятиліття. Лише за один рік відкрито інфраструктурних об’єктів та реалізовано інвестиційних проектів більш ніж 50. Був залучений не один мільйон інвестиційних коштів – як вітчизняних, так і від міжнародних донорів. Щодо розвитку бізнесу, то в нас надзвичайно великий потенціал для залучення інвестицій», – наголосила заступник мера.
Участь у форумі також узяли Надзвичайний і Повноважний радник-посланник Грузії в Україні Давід Бочорішвілі, начальник управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства Ірпінської міської ради Андрій Літвинов, ректор Національного університету ДФС Павло Пашко та проректор із міжнародної діяльності та інвестицій Дмитро Ковальчук.
У доповідях спікерів форуму йшлося про методи залучення інвестицій для розвитку бізнесу, види кредитування малого й середнього підприємництва, автоматизацію бізнес-процесів за допомогою CRM (системи управління відносинами з клієнтами), діджіталізацію ринку нерухомості, набір і управління командою, захист бізнесу та інтелектуальних прав, про такий інструмент боротьби з внутрішньокорпоративним шахрайством, як форензік, про особистий бренд у соціальних мережах і брендування міст та ін.
Під час форуму були представлені найцікавіші проекти слухачів Ірпінської школи грантрайтингу, присвячені кібербезпеці та розвитку традиційної стрільби з лука.