Під час воєнних дій виникають умови, які можуть привести до підвищення захворюваності на гострі кишкові захворювання в т.ч. і холери, а саме: підвищення температури повітря; через окупацію територій та руйнування інфраструктури населених пунктів погіршується якість питної води; через невчасне захоронення загиблих окупантів забруднюються відкриті водойми, через відключення електроосвітлення не дотримуються умови зберігання харчових продуктів та їх приготування.
Випадки захворювань на холеру в Бучанському районі не реєструвались. В Україні випадки захворювань реєструвались в 1998, 1999, 2007 роках. Останній спалах холери стався в 2011 році в Маріуполі, коли холерний вібріон було занесено з іншої країни.
Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією – холерним вібріоном, який від 2 днів до 2 тижнів і більше може зберігати життєдіяльність в навколишньому середовищі. Джерелом збудника інфекції є захворіла людина, або носій вібріонів. Передається холера фекально-оральним шляхом від людини до людини при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.
Симптоми холери:
Профілактика холери:
Пам’ятайте! При своєчасно розпочатому лікуванні не тяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, у хворого може розвинутись кома, яка може призвести до летального наслідку.
Бучанська районна філія ДУ “КиївськиОЦКПХ МОЗ”