25 липня у залі засідань виконавчого комітету Ірпінської міської ради відбувся “круглий стіл” представників медицини, громадськості, місцевих засобів масової інформації на тему «Здобутки і перспективи системи охорони здоров’я Ірпінського регіону».
«Сьогодні, відповідно до Стратегії розвитку, Ірпінь – місто здоров’я. Найбільше уваги приділятиметься медицині, зокрема, рівню якісних послуг для ірпінців і тих, хто тут мешкає, – зазначила заступник міського голови Анастасія Попсуй. – Не менше уваги ми будемо надавати впровадженню європейського досвіду, залученню іноземних інвестицій. Це новий рівень кваліфікації медичного персоналу, новий досвід. Поступово ми маємо повернути Ірпеню рекреаційний статус, а також потурбуватися про розвиток лікувальної бази. Окремо буде зроблено акцент на навчанні медичного персоналу».
«Щоб покращити якість надання медичних послуг у регіоні, зробити медицину якісною, доступною для ірпінців, треба покращити те, що у нас є, й додати те, чого не вистачає й не було в регіоні», – наголосив головний лікар КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня» Андрій Тумасов.
Очільник медицини Ірпеня зупинився на тих об’єктах, які вдалося реалізувати в місті або розпочати їх впровадження в рамках реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, ремонт дитячої поліклініки, яка стала родзинкою Ірпеня. Реконструкція торкнулася не лише стін приміщення, а й обладнання, яким укомплектували лікарські кабінети. Наразі, оснащення дитячої поліклініки новим обладнанням продовжується.
За словами головного лікаря, в регіоні не вистачає вузьких спеціалістів, які вкрай потрібні, наприклад, травматолога-ортопеда, лор-лікаря та інших.
Нещодавно відкрили амбулаторію. «У рамках реформи, яка була розпочата кілька років тому й тієї моделі, яка ділила медицину на первинну й вторинну, у минулі роки в Ірпені було створено Центр первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторії, які структурно належали до центру і знаходилися у селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське, – зазначив Андрій Тумасов. – Нині місто умовно поділили на райони й розпочали процес відкриття міських амбулаторій з тією метою, щоб наблизити медичне обслуговування до населення». За місяць відбудеться відкриття наступної амбулаторії на вул. Михайлівській, до кінця року – на вул.Северинівській.
Розпочато проект реконструкції дитячої лікарні (стаціонару), що по вулиці Комінтерну. «Це масштабний проект. Повністю змінюється концепція дитячої лікарні. Плануємо розташувати там блок інтенсивної терапії з реабілітаційним відділенням, – сказав А.Тумасов. – Нині ситуація така, що усі діти, які потребують лікування, змушені їхати в Київ або лікуватися у Бучі в стаціонарі».
Зміни торкнулися й внутрішньої організації медичного процесу в самих установах: створено систему якості медичних послуг, ведеться робота над проектом служби лабораторної діагностики. «Сьогодні в регіоні лабораторії не укомплектовані, – зазначив головний лікар. – Ми плануємо укомплектувати їх сучасним обладнанням. Буде створено лабораторію в поліклініці, яка обслуговуватиме всі медичні установи Ірпеня. Комплекс лабораторій плануємо довести до належного рівня до кінця року».
Про розвиток системи охорони здоров’я розповів експерт Костянтин Надутий. А також цього дня була представлена модель системи охорони здоров’я Ірпінського регіону, гаслом якої є «Мешканцям міста – захищеність у питаннях здоров’я та максимально можливий рівень здоров’я. Медичним працівникам – високий соціальний статус і піклування громади».
Представники громадськості вирішили ініціювати створенння організації пацієнтів.
В свою чергу представники громада цікавилася питаннями подолання корупції в медицині, організації медичних оглядів у школах і дошкільних закладах, впровадження платної медицини тощо. Звучали пропозиції щодо виховання здорового способу життя у підростаючого покоління, правильного харчування, консультацій відповідних спеціалістів. Адже не секрет, що хворобу легше попередити, ніж лікувати.