Війна завдає удару не лише по людях, а й по природі. Обстріли та бойові дії руйнують ландшафти, забруднюють землю важкими металами, вибуховими речовинами та токсичними матеріалами. Це створює довгострокову загрозу для довкілля, роблячи землю небезпечною для сільського господарства та здоров’я людей.
Щоб допомогти у вирішенні цих проблем, в Україні розробили програму навчання з екологічної безпеки під час гуманітарного розмінування. До її впровадження долучилися співробітники Муніципальної варти Ірпеня – двоє наших колег успішно пройшли курс підвищення кваліфікації в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління.
Слухачі пройшли курс із критично важливих екологічних аспектів гуманітарного розмінування. Вони опанували принципи екологічного контролю, моніторингу забруднень, охорони водних та земельних ресурсів, а також вивчали світовий досвід управління відходами. Окрема увага приділена впливу бойових дій на довкілля та безпечному поводженню з вибухонебезпечними предметами в природних і сільськогосподарських угіддях. Вивчили досвід ЄС у питаннях екологічного управління та відновлення земель. Ці знання дозволяють повністю мінімізувати екологічні ризики та відновити природнє середовище після війни.
Ірпінська громада зазнала значних екологічних втрат від обстрілів. Забруднення землі небезпечними речовинами може призвести до її непридатності для сільського господарства, а токсичні речовини можуть потрапляти в їжу та воду.
Чисте довкілля – це не лише про природу, а й про здоров’я людей. Завдяки новим знанням наші спеціалісти зможуть ефективніше відновлювати землі зіпсовані небезпечними залишками війни.
КП “Муніципальна варта” Ірпінської міської ради