Для створення ОСББ співвласники будинку повинні дотримуватись такої послідовності дій:
Для створення ОСББ співвласники будинку повинні дотримуватись такої послідовності дій:
Ініціативна група:
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Проведення учасників зборів супроводжується веденням протоколу (посилання 2 зразок протоколу).
Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів “за” або “проти”, встановленої частиною дев’ятою статті 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», проводиться письмове опитування піввласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів “за” не набрано, рішення вважається неприйнятим.
реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію об’єднання, оформлену за зразком посилання 3; 2) протокол установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення об’єднання та затвердження його статуту; 3) два примірники оригіналу і п’ять копій статуту об’єднання, оформлені згідно з вимогами законодавства; 4) список членів об’єднання посилання зразок списку 4.
Після отримання свідоцтва про держреєстрацію керівництво ОСББ має виготовити печатку, відкрити рахунок у банку, стати на облік у податковій інспекції, пенсійному та інших фондах соціального страхування.
Для здійснення процедури передачі ОСББ на загальні зборах необхідно вирішити питання про: – прийняття житлового комплексу на баланс об’єднання; – залишення житлового комплексу або його частини на балансі попереднього балансоутримувача (за умови укладення з ним відповідного договору); – передачу житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, та укладення з цією юридичною особою відповідного договору. Передача будинку проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом, іншою технічною документацією. Відповідно до статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об’єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об’єднання відновлює її за власний рахунок.
Для здійснення процедури передачі голові ОСББ необхідно листом звернутись до переднього балансоутримувача. Для приймання-передачі з балансу на баланс утворюється комісія та складається відповідний акт за підписами уповноважених представників сторін. Кожній із сторін, що бере участь у прийманні-передачі, надається примірник акта приймання-передачі, підписаний членами комісії та затверджений керівництвом кожної сторони (підписи скріплюються печаткою). Датою передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс є дата підписання акта приймання-передачі.
ОСББ може звернутися до органів місцевого самоврядування для отримання прибудинкової ділянки у власність. Для цього необхідно надати:
Закони України:
“Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.01 р.
№ 2866 (посилання http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2866-14/print1454332030956547);
“Про житлово-комунальні послуги” від 24.06.04 р. № 1869 (посилання http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1875-15/print1454332030956547);
“Про приватизацію державного житлового фонду” від 19.06.92 р. № 2482 (посилання http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2482-12).
Постанови Кабінету Міністрів України:
“Про затвердження Правил користування приміщеннями житлових будинків” від 24.01.2006 р. № 45 (посилання http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/45-2006-%D0%BF);
«Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 20.05. 2009 р. № 52 (посилання http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/529-2009-%D0%BF);
“Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодно та гарячої води і водовідведення” від 21.07.05 р. № 630 (посилання http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/630-2005%D0%BF/print1454945239070112);
“Про реалізацію Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 11.10.02 р. № 1521 (посилання http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1521-2002-%D0%BF).
Накази Держжитлокомунгоспу України:
“Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян” від 15.09.92 р. № 56 (посилання http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0109-10);
“Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій” від 25.08.05 р. № 76 (посилання http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05/print1434629093345221);
“Про затвердження Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя” від 27.08.03 р. № 141 (посилання http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1155-03);
“Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд” від 10.09.04 р. № 150 (посилання http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z10464/print1454332030956547).
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З ПРИЗНАЧЕННЯ УПРАВИТЕЛЯ У БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ
Організатор конкурсу – виконавчий комітет Ірпінської міської ради Київської області, код ЄДРПОУ 05408846 (місце знаходження організатора конкурсу: Київська обл., місто Ірпінь, вул. Шевченка, 2 А (актова зала)).
Особа, уповноважена здійснювати зв’язок з учасниками конкурсу: Калита О.А. начальник відділу житлово-комунального господарства управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства, секретар конкурсної комісії, телефон (097) 57-552.
Для отримання конкурсної документації необхідно звертатися до відділу житлово-комунального господарства управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства Ірпінської міської ради (вул. Шевченка, 2 А м. Ірпінь (4 поверх, каб. 54).
У разі отримання виконавчим комітетом від співвласників багатоквартирного будинку, який є в переліку об’єкту конкурсу, протоколу про обрання ними форми управління або створення ОСББ, до дати проведення оцінки конкурсної пропозиції учасника, такі будинки виключаються з оцінки конкурсної пропозиції.
Конкурсна документація (пропозиція) надається особисто або надсилається поштою протягом трьох робочих днів після надходження від учасника заяви про участь у конкурсі, у якій зазначається спосіб надання конкурсної документації. Конкурсна пропозиція повинна містити реєстр наданих документів, в якому зазначено найменування поданих документів у складі конкурсної пропозиції з визначенням номерів сторінок, на якій він знаходиться.
Конкурсна пропозиція пронумеровується, прошивається, підписується уповноваженою особою учасника конкурсу та скріплюється печаткою (за наявності) із зазначенням кількості сторінок.
Документи та копії документів (належним чином завірені), які долучаються учасником до конкурсної пропозиції, повинні бути належної якості та мати високий рівень чіткості, що забезпечить можливість повністю та без додаткового залучення технічних засобів прочитати документ.
Вимоги до конкурсних пропозицій та перелік документів, оригінали або копії яких подаються учасниками конкурсу для їх оцінювання:
Суб’єкт – учасник конкурсу (юридична особа, фізична особа, його філіал) повинен бути зареєстрований як суб’єкт господарювання в м. Ірпінь.
Для участі в конкурсі необхідно подати заяву, встановленого зразку.
Не може бути подано більш однієї пропозиції на один лот від учасників конкурсу, де кінцевим бенефіціаром є одна й та сама особа. У разі, якщо на один лот подано більш однієї пропозиції від учасників де кінцевим бенефіціаром є одна й та сама особа, розглядається пропозиція, яка була надана першою.
Обов’язковий перелік документів, що подається у складі конкурсної пропозиції для розгляду пропозицій та оцінювання (з урахуванням відомостей щодо суб’єктів господарювання, пов’язаних відносинами контролю господарської діяльності з учасником в розумінні ст. 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції»):
— засвідчені учасником конкурсу копії документів, що засвідчують повноваження керівника чи представника учасника конкурсу;
— засвідчена учасником конкурсу копія статуту чи положення чи інший засновницький документ відповідно до закону суб’єкта підприємницької діяльності що передбачає діяльність в сфері управління багатоквартирними будинками;
засвідчена учасником конкурсу копія фінансової звітності суб’єкта господарювання за останній звітний період (баланс, звіт про фінансові результати та інше);
— засвідчена учасником конкурсу копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання (за наявності);
— засвідчена учасником конкурсу копія свідоцтва платника податку на додану вартість (якщо учасник є платником ПДВ);
— засвідчена учасником конкурсу копія свідоцтва платника єдиного податку (якщо учасник є платником єдиного податку);
— засвідчена учасником конкурсу копія декларації платника єдиного податку за останній звітний період (якщо учасник є платником єдиного податку);
— оригінал витягу з ЄДРПОУ, що підтверджує право на здійснення економічної діяльності в сфері управління багатоквартирними будинками;
— оригінал довідки державної податкової інспекції про відсутність (наявність) заборгованості з податків та обов’язкових платежів до бюджету, дійсна на час подання пропозицій;
— конкурсна пропозиція по обраному лоту;
— розрахунки ціни послуги з управління на кожний багатоквартирний будинок, що входить до об’єкта конкурсу, окремо;
— пропозицію щодо ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком у вигляді бази Excel на електронному носії;
— надання наступних гарантій учасника конкурсу, у разі якщо його визнають переможцем конкурсу:
а) забезпечення функціонування свого інтернет-сайту з онлайн сервісом для споживачів «Особовий кабінет», який дасть можливість споживачу отримати наступну інформацію: стан оплати, баланс особового рахунку; перелік послуг, що надаються з інформацією про вартість кожної складової послуги; інформацію про результати окремого щомісячного обліку доходів та витрат на послуги, пов’язаних з обслуговуванням кожного будинку та його прибудинкової території, які виконуються власними силами та підрядним способом з кожної складової тарифу окремо; можливість зворотного зв’язку; у разі виникнення аварійних ситуацій контактні телефони диспетчерів (у тому числі цілодобова співпраця із службою 15-55) та інше;
б) забезпечення іміджевого супроводження при наданні послуг з управління будинками (логотип, брендірований спецодяг та інше);
в) забезпечення організації комунікацій із споживачами послуг: створення фронт-офісу для безпосередньої роботи з населенням, взаємодії з іншими внутрішніми підрозділами, що забезпечить надання вичерпної інформації споживачу.
Для оцінювання конкурсних пропозицій (з урахуванням відомостей щодо суб’єктів господарювання, пов’язаних відносинами контролю господарської діяльності з учасником в розумінні ст. 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції»)учасником конкурсу може бути надано наступне:
В залежності від обсягів та змісту наданої інформації комісією коригуватимуться бали в сторону зменшення при оцінюванні за кожним критерієм (окрім ціни послуги).
Способи, місце та кінцевий строк подання конкурсних пропозицій:
Конкурсна пропозиція подається секретарю конкурсної комісії особисто або через уповноважену учасником конкурсу особу/ надсилається поштою за адресою: Україна, Київська обл., м.Ірпінь, вул. Шевченка, 2 А, кабінет 54 відділу житлово-комунального господарства управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства Ірпінської міської ради. Кінцевий строк подачі документів:до 29.10.2018 до 12.00.
Місце, дата та час розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями:
Розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями відбудеться 30.10.2018 о 10:00 за адресою Київська область, Ірпінь, вул. Шевченка, 2 А, актова зала (1 поверх) .