25 липня 2017 р. в міській раді м. Ірпінь відбулися публічні слухання. Тема зустрічі – екологічність виробництва компанії Ecosoft у м. Ірпінь. У слуханнях взяли участь мешканці м. Ірпінь, представники органів місцевого самоврядування та співробітники компанії Ecosoft.
Нагадуємо, що у 2016 р. компанія Ecosoft здійснила розширення виробничих потужностей заводу в м. Ірпінь. У зв’язку з цим, компанія провела інвентаризацію викидів заводу, та, відповідно до Законів України «Про охорону атмосферного повітря» та «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», а також Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 302, оформила у відповідних органах державної влади заявку на отримання обов’язкового документу – дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Згідно з процедурою отримання дозволу, компанія опублікувала інформацію про власний намір на сторінках газети «Ірпінський вісник». Публікація викликала схвилювання місцевих жителів: чи не вплине розширення виробництва на екологічний стан міста?
У результаті занепокоєння громадськості був організований збір підписів для петиції, яка мала призупинити процес отримання дозволу компанією Ecosoft. Згодом петиція зібрала понад 300 голосів – саме така кількість є мінімально необхідною для розгляду питання на сесії міської ради. На цих засадах виконавчий комітет Ірпінської міської ради призначив дату публічних слухань відносно даного питання.
Упродовж слухань 25 липня 2017 р. компанія Ecosoft надала жителям міста, представникам влади та ЗМІ результати комплексного обстеження виробництва Ecosoft щодо викидів шкідливих речовин, яке було виконано незалежною компанією – ТОВ «НВО «Екоальянс».
Так, обстеження показало, поміж іншим, що:
У результаті зустрічі сторони дійшли згоди, що виробництво компанії Ecosoft відповідає вимогам природоохоронного та санітарного законодавства України. Далі за процедурою виконавчий комітет Ірпінської міської ради надішле протокол публічних обговорень до Департаменту екології та природних ресурсів Київської ОДА, який і прийматиме остаточне рішення щодо видачі компанії Ecosoft дозволу на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря.
Коментарі учасників
Марина Тимченкова, незалежний еколог ТОВ «НВО «Екоальянс»:
– Упродовж кількох тижнів ми проводили комплексну інвентаризацію виробництва Ecosoft щодо викидів шкідливих речовин – азоту, метану, сірки, кислот та багатьох інших (див. документ 1 у додатку). Ми також вивчали якість повітря навкруги найближчих до виробництва житлових будинків, зокрема, за адресою вул. Натана Рибака, 6А. Всі без виключення показники є значно нижчі за допустимі значення. Близько 95,43% викидів підприємства складає діоксид вуглецю CO2 – це абсолютно безпечний газ, без кольору і запаху, що є природною складовою атмосфери, який утворюється під час спалювання природного газу в енергетичних установках з метою вироблення теплової енергії.
Микола Ковальчук, голдова громадської ради, еколог та еко-інспектор м. Ірпінь:
– Шкода від спалювання листя навіть одного звичайного домогосподарства є для міста набагато більшою, ніж від викидів заводу Ecosoft за рік. Я б також рекомендував обмежити рух автотранспорту в житлових зонах, оскільки забруднень від автотранспорту значно більше, ніж від місцевих підприємств.
Павло Мусієнко, представник відділу інвестицій та соціально-економічного розвитку Ірпінської міської ради:
– У 2016 році компанія Ecosoft перерахувала близько 43,2 млн. грн. податків у державний бюджет України. Завдяки коштам, які отримав Ірпінський міський бюджет, нині здійснюється модернізація застарілих котельних установок у м. Ірпінь, що дозволить скоротити викиди шкідливих речовин від установок в атмосферу міста у 8 разів.
Юрій Чечайлюк, операційний директор компанії Ecosoft:
Довідка
Компанія Ecosoft – найбільший виробник обладнання для очищення води у Східній Європі. Була створена у 1991 році в м. Київ. Має повний цикл виробництва – від ідеї продукту до його продажу та технічної підтримки. Одна з лише п’яти компаній у світі, яка пропонує весь асортимент фільтрів для очищення води: від глечиків до складних систем зворотного осмосу. Має 28 патентів на винаходи та корисні моделі. Виконала близько 300 високотехнологічних проектів для водопідготовки у хімічній, харчовій, фармацевтичній, енергетичній та інших галузях промисловості. Експортує продукти у понад 50 країн світу, у тому числі до США, Канади, Європейського Союзу та СНД.
Детальніше за посиланням: http://ecosoft.com